PKOl i PKN ORLEN o przyszłości polskiego sportu

PKN ORLEN jako strategiczny sponsor Polskiego Komitetu Olimpijskiego zapewnia olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe. Koncern będzie współpracował z PKOl także podczas nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

O bieżącej i przyszłej współpracy w zakresie rozwoju i promocji sportu olimpijskiego rozmawiali Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. Podczas spotkania Prezes PKN ORLEN odebrał okolicznościowy medal 100-lecia PKOl, przyznawany za zasługi dla Ruchu Olimpijskiego.

– Dziękuję PKN ORLEN, a szczególnie Panu Prezesowi Danielowi Obajtkowi za konsekwentne wspieranie PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Sponsora Strategicznego – najważniejszego w Polskim Programie Olimpijskim – możemy realizować nasze główne zadanie: zapewnić Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udział w Igrzyskach Olimpijskich, najbardziej prestiżowej sportowej imprezie świata. PKN ORLEN ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Dzięki Sponsorowi Strategicznemu możliwe jest nagradzanie medalistów olimpijskich i trenerów. Polski Komitet Olimpijski może też zorganizować udział Młodzieżowej Reprezentacji w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, Olimpijskich Festiwalach Młodzieży Europy oraz propagować i upowszechniać zasady olimpizmu, idee oraz kulturę olimpijską, a także promować czysty sport i prowadzić edukację olimpijską. Razem budujemy siłę polskiego sportu – podkreślił prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

20220517. Warszawa, Centrum Olimpijskie PKOl. Prezes PKOl Andrzej Krasnicki i Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

PKN ORLEN konsekwentnie angażuje się w działalność sponsoringową, która wpisuje w zadania społeczne, ale także znacząco wspiera biznes i buduje rozpoznawalność marki ORLEN. Firma jest największym i najbardziej aktywnym sponsorem sportu w Polsce. W ciągu ostatnich czterech lat koncern zwiększył inwestycje w sport o 120%. PKN ORLEN wspiera 80 sportowców indywidualnych, 60 klubów sportowych, 6 komitetów i 2 związki sportowe.

Prezes PKOl poinformował Prezesa PKN ORLEN o najbliższych planach i wyzwaniach Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zaprosił też Prezesa Daniela Obajtka na spotkanie z Thomasem Bachem, Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, które odbędzie się w Polsce.

Na początku 2021 roku – podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej – PKN ORLEN oficjalnie ogłosił, że przedłuża współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim. Koncern jest zaangażowany we wsparcie polskich olimpijczyków już od 2004 roku. Od 2017 roku jest natomiast strategicznym sponsorem PKOl. Zapewnia olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe do Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024. Poprzedni rok był wyjątkowy dla PKOl. Polska Reprezentacja Olimpijska zdobyła 14 medali, zanotowała najlepszy start na igrzyskach w XXI wieku, zajmując 17. miejsce w klasyfikacji medalowej. Współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim pozwala PKN Orlen utrwalać wizerunek największego i najbardziej aktywnego sponsora polskiego sportu, mającego swój udział w sukcesach biało-czerwonych.

###

Polski Komitet Olimpijski jest autonomicznym, ogólnopolskim stowarzyszeniem Związków i Organizacji sportowych z siedzibą w Warszawie. Zajmuje się pełną organizacją udziału Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich – powołanie, zgłaszanie i zapewnienie udziału. Upowszechnia idee, zasady i wartości olimpijskie – szacunek, przyjaźń, dążenie do doskonałości. Dba o rozwój sportu kwalifikowanego, promuje sport dla wszystkich, zwalcza doping, szerzy ideę fair play oraz prowadzi edukację olimpijską.

PKOl ma wyłączne prawo do używania i upoważnienia do wykorzystywania symboliki olimpijskiej określonej w Karcie Olimpijskiej oraz nazw „Igrzyska Olimpijskie” i „Komitet Olimpijski” na terytorium Polski.

PKOl