Polki bez awansu w short tracku

Żadnej z trzech polskich łyżwiarek szybkich ścigających się na torze krótkim, nie udało się awansować z eliminacji 500 m pod nieobecność liderki teamu Natalii Maliszewskiej podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

Najlepiej z nich spisała się starsza z sióstr – Patrycja Maliszewska, która w swoim biegu była 3. Natomiast Nikola Mazur, jak i zastępująca Natalię – Kamila Stormowska – w swoich biegach zajęły czwarte lokaty, nie uprawniające do awansu.

Warto wspomnieć, że świetnie zaprezentowała się Suzanne Schulting z Holandii, która czasem 42.379 pobiła rekord olimpijski.

Następnie Polacy w składzie: Nikola Mazur, Michał Niewiński, Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński – stanęli do rywalizacji sztafet mieszanych – konkurencji debiutującej w zimowych igrzyskach olimpijskich. Do półfinału z każdego ćwierćfinału kwalifikowały się pierwsze dwie sztafety z wyścigu, a także dwie najlepsze drużyny z czasem.

Polacy startujący w pierwszym ćwierćfinale z Chińczykami, Koreańczykami oraz Włochami mogą mówić o sporym pechu. Po upadku jednego z naszych reprezentantów biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce i odpadli z rywalizacji.

Ostatecznie złoto wywalczyli Chińczycy, srebro Włosi, a brąz Węgrzy.

PKOl
Fot.: PKOl – Robert Hajduk