Polscy koszykarze 3×3 z awansem na IO w Paryżu!

Reprezentacja Polski 3×3 mężczyzn wywalczyła kwalifikację i wystąpi w Igrzyskach XXXIII Olimpiady Paryżu 2024! Nasza kadra zajęła trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do IO, który został rozegrany w węgierskim Debreczynie.

Podopieczni trenera Piotra Renkiela zdobyli ostatni „bilet” na tę imprezę. Biało-czerwoni w ćwierćfinale pokonali Austrię i do awansu potrzebowali jeszcze jednego zwycięstwa. W spotkaniu półfinałowym z Litwą przegrali 15:21 i nasi rywale kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Awans Polacy wywalczyli w spotkaniu o trzecie miejsce. Pokonali w nim Mongolię, ale do zwycięstwa potrzebna była dogrywka. Biało-czerwoni przyzwyczaili kibiców, że ich spotkania dostarczają wielu emocji – nie inaczej było i tym razem. Nasi reprezentanci przegrywali 13:17, lecz zdołali wyrównać i doprowadzić do dogrywki. W niej szybko zakończył rywalizację Przemysław Zamojski, który trafił za dwa punkty i wygraliśmy 22:20.

To drugi awans męskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie – przed trzema laty wystąpiliśmy w Tokio. W kwalifikacjach w polskim składzie zagrali: Adrian Bogucki, Filip Matczak, Michał Sokołowski i Przemysław Zamojski.

PZKosz/PKOl
Fot.: Szymon Sikora/PKOl