Polska para taneczna na 17. miejscu

Polska para taneczna Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew uplasowali się na 17. miejscu w rywalizacji podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Złoto zdobyli Francuzi – Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, która w obu konkurencjach zgromadziła łącznie 226,98 pkt., bijąc rekord świata.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyli reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego – Wiktoria Sinicina/Nikita Kacałapow, a trzecie, jedna z trzech par reprezentujących Stany Zjednoczone – Madison Hubbell/Zachary Donohue.

Polacy po tańcach rytmicznych zajmowali 15. miejsce. W programie dowolnym na sam koniec przydarzył im się upadek, który na pewno wpłynął na oceny. Jednak taki jest sport. – Wielka szkoda zakończyć upadkiem. Jest nam bardzo przykro, ale czuliśmy, że wyciskamy z siebie wszystko – powiedział Maksym Spodyriew.

Nasi reprezentanci bardzo chcieli poprawić swój wynik sprzed czterech lat, gdzie w południowokoreańskim PyeongChang uplasowali się na 14. pozycji. – Cały program naprawdę szedł bardzo dobrze. Walczyliśmy o każdy element, zrobiliśmy z pełnym skupieniem, żeby było bez błędów. Ostatnia sekunda tak naprawdę… wyszedł mały błąd – powiedziała Natalia Kaliszek w rozmowie z TVP Sport.

Z grona łyżwiarzy figurowych w Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w rywalizacji  zobaczymy jeszcze solistkę Jekaterinę Kurakową. We wtorek (15 lutego) o godzinie 11:08 Katia zaprezentuje się w programie krótkim, a dwa dni później (17 lutego) w programie dowolnym.

PKOl
Fot.: PKOl – Robert Hajduk