Prezes PKOl z wizytą w MKOl

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego – spotkał się z Thomasem Bachem – Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Tematem rozmów były przygotowania do Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 oraz III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Polsce w 2023 roku.

– To było ważne i owocne spotkanie. Rozmawialiśmy z Prezydentem MKOl na temat programu sportowego nadchodzących Igrzysk Olimpijskich, udziału Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w tym wydarzeniu oraz zasad i procedur bezpieczeństwa, które będą obowiązywać  w Tokio. To będą inne igrzyska niż dotychczas, ale z całą pewnością nie mniej emocjonujące pod względem rywalizacji sportowej. Zrobimy wszystko by zapewnić naszej reprezentacji jak najlepsze warunki udziału w tym wydarzeniu – podkreśla Andrzej Kraśnicki – Prezes PKOl.

Razem z Prezesem PKOl w Lozannie był także Marian Dymalski – Wiceprezydent Światowej Federacji Sportu Akademickiego, Członek Prezydium Zarządu PKOl.

W siedzibie Światowej Federacji Sportu Akademickiego odbyło się spotkanie z pełniącym obowiązki Prezydenta FISU Leonz’em Eder’em i Sekretarzem Generalnym Eric’em Saintrond’em.

Podczas rozmów omawiano plany rozwoju sportu akademickiego w Polsce i na świecie oraz wzmocnienia jego roli w Ruchu Olimpijskim.

– To była przyjemność powitać pana Kraśnickiego w siedzibie FISU. To właśnie tego rodzaju wizyty pomagają wzmocnić dobre relacje i poprawić komunikację między naszymi organizacjami, zwłaszcza w okresie, który stał się trudny dla międzynarodowych wydarzeń sportowych – powiedział Leonz Eder – pełniący obowiązki Prezydenta FISU.

Marian Dymalski przedstawił najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania sportu akademickiego w Polsce oraz poinformował o działalności PKOl na rzecz rozwoju sportu studenckiego i Akademickiego Związku Sportowego, który jest członkiem zwyczajnym PKOl.

Biuro Komunikacji PKOl
Fot.: IOC, FISU