Prezydent Międzynarodowej Federacji Tenisowej z wizytą w PKOl

David Haggerty – Prezydent Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) i członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego był gościem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

W spotkaniu uczestniczył także Prezes Polskiego Związku Tenisowego Dariusz Łukaszewski oraz Menedżer Działu Marketingu i Organizacji Imprez PZT Grzegorz Wójcik.

– Chcemy wspierać rozwój tenisa w Polsce, który w ostatnim czasie ma przecież tak znaczące sukcesy – powiedział David Haggerty. – Obecnie najlepsza tenisistka na świecie Iga Świątek jest tego najlepszym przykładem. Wierzę, że jej sukcesy oraz innych bardzo dobrych polskich tenisistów, przełożą się na rozwój tego pięknego sportu i jeszcze większą popularyzację go w waszym kraju.

Prezydent ITF przyleciał do Warszawy na zaproszenie Prezesa Dariusza Łukaszewskiego. Wziął udział w posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się 8 stycznia. Spotkanie dotyczyło najbliższej przyszłości i rozwoju PZT, a także współpracy federacji narodowej z międzynarodową.

PKOl
Fot.: PKOl – Tomasz Piechal