Projekt „Igrzyska olimpijskie w każdej szkole”

Igrzyska olimpijskie to największa i jednocześnie najstarsza sportowa impreza na świecie. Co 4 lata najlepsi sportowcy współzawodniczą ze sobą, bijąc kolejne rekordy, przekraczając własne granice oraz dostarczając całemu światu mnóstwo emocji.

Projekt „Igrzyska olimpijskie w każdej szkole” powstał w celu promowania idei olimpijskiej oraz wiedzy o igrzyskach olimpijskich w środowisku szkolnym. Składają się na niego:

  • film edukacyjny przybliżający widzom historię igrzysk olimpijskich oraz Dzień Olimpijski (Olympic Day), który obchodzimy 23 czerwca. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny chcemy  przekazywać olimpijskie wartości, które łączą ludzi na całym świecie oraz promować aktywność fizyczną;
  • publikacja Niezbędnik każdego ucznia, czyli co warto wiedzieć o igrzyskach olimpijskich, która zawiera najważniejsze pojęcia oraz daty związane z ruchem olimpijskim.

W ramach promocji projektu odbyły się pokazy filmu podczas zajęć Szkolnej Akademii Olimpijskiej w Centrum Olimpijskim w Warszawie oraz dystrybucja materiałów do szkół, placówek edukacyjnych, klubów olimpijczyka oraz regionalnych rad olimpijskich.

 „Igrzyska olimpijskie w każdej szkole” to projekt Fundacji Polskiego Sportu oraz partnera – Krajowej Grupy Spożywczej S.A. wraz z marką Polski Cukier.

Image Not Found