Ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski – harmonogram

Polski Komitet Olimpijski przedstawia harmonogram ślubowań Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024. Informujemy, że w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbędą się trzy takie wydarzenia.

Pierwsze zaplanowano na 18 lipca (godz. 16:00). Tego dnia nominacje do Olimpijskiej Reprezentacji Polski Paryż 2024 odbiorą przedstawiciele: łucznictwa, lekkiej atletyki, kajakarstwa slalomowego, kajakarskiego sprintu, wspinaczki sportowej, pięcioboju nowoczesnego, strzelectwa sportowego, podnoszenia ciężarów oraz zapasów.

Drugie warszawskie ślubowanie odbędzie się 22 lipca, także w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, o godzinie 10:00. Tego dnia nominacje do Olimpijskiej Reprezentacji Polski Paryż 2024 odbiorą przedstawiciele: skoków do wody, maratonu pływackiego, pływania, koszykówki 3×3, boksu, kolarstwa szosowego, judo, wioślarstwa, tenisa stołowego i siatkówki plażowej.

Trzecie, ostatnie ślubowanie w Polsce odbędzie się 23 lipca, w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, o godzinie 10:00. Nominacje do Olimpijskiej Reprezentacji Polski Paryż 2024 odbiorą przedstawiciele: kajakarskiego sprintu, kolarstwa szosowego, kolarstwa torowego, kolarstwa górskiego, szermierki, siatkówki (kobiety i mężczyźni) oraz zapasów.

Pozostali nasi reprezentanci wraz z trenerami i sztabami szkoleniowymi nominacje do Olimpijskiej Reprezentacji Polski odbiorą w Paryżu. Ceremonię ślubowań zaplanowano w Domu Polskim. O ich datach będziemy informować na bieżąco.

PKOl
Fot.: Szymon Sikora/PKOl