Spotkajmy się w Bielsku-Białej!

Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i Beskidzka Rada Olimpijska w Bielsku-Białej będą 27 kwietnia gospodarzami tegorocznych 59. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka (CUDO). Istotnym wprowadzeniem do zaplanowanych na ten dzień wydarzeń jest otwarta już 13 kwietnia w Książnicy Beskidzkiej „Wystawa książki olimpijskiej”.

Gospodarze, którzy na uroczystość  zaprosili liczne grono olimpijczyków i kierownictwo PKOl, zamierzają wykorzystać ich pobyt na zaprezentowanie kilku inicjatyw, jakie Rada podjęła w ostatnich kilku latach. Przewidzieli zatem krótkie poranne wizyty m.in. w pobliskim Szczyrku – na kompleksie skoczni narciarskich im. Beskidzkich Olimpijczyków, w miejscowym Muzeum Górskim oraz w Szkole Sportów Zimowych noszącej imię Polskich Olimpijczyków. Zamierzają także pochwalić się plenerową Galerią Olimpijczyków na Bulwarach Straceńskich oraz  swoją siedzibą – w Olimpijskiej Izbie Pamięci na stadionie miejskim.

Punktualnie o godzinie 12.00 uczestnicy uroczystości spotkają się na ulicy Karbowej przed znajdującą się tam halą widowiskowo-sportową. Obiektowi  zostanie oficjalnie nadane imię naszego znakomitego pięściarza, trzykrotnego medalisty olimpijskiego i czterokrotnego mistrza Europy – bielszczanina Zbigniewa Pietrzykowskiego. Fakt ten upamiętni zamontowana na frontonie hali specjalnie przygotowana tablica.


 O 13.00 w hali, z udziałem ok. tysiąca osób rozpocznie się Gala Olimpijska. Będzie olimpijski ceremoniał, oficjalne przemówienia, prezentacja przybyłych uczestników igrzysk olimpijskich oraz program artystyczny i pokaz sprawności młodych sportowców trenujących w klubach regionu.

– Wstęp na naszą imprezę jest bezpłatny i dlatego do udziału w niej zapraszamy wszystkich, dla których ważny jest sport i ruch olimpijski – niech to wydarzenie będzie także impulsem do organizacji w różnych środowiskach masowych imprez sportowo-rekreacyjnych. To najlepsza forma uczczenia Dni Olimpijczyka – mówi szef Beskidzkiej Rady Tadeusz Pilarz.   

Beskidzka Rada Olimpijska
Fot.: BROl/Michał Kisiel, Pics Studio