Stół do teqballa dla PKOl

W dniach 8-11 grudnia w Gliwicach zostały rozegrane mistrzostwa świata w teqballu. Impreza, która po raz pierwszy gościła w Polsce przyciągnęła plejadę piłkarskich gwiazd z ponad trzydziestu krajów. Ten dość nowy sport, który z wielkim rozmachem rozwija się na całym świecie, z powodzeniem rozkwita także w Polsce – uhonorowaniem tego było przydzielenie naszemu krajowi mistrzostw świata.

Podczas ceremonii otwarcia imprezy, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który objął Honorowy Patronat nad imprezą, odebrał stół do teqball specjalnie przygotowany i sygnowany historycznym logotypem PKOl.

Darczyńcami stołu byli: Viktor Huszar – Przewodniczący Międzynarodowej Federacji Teqballa (FITEQ), György Gattyán – Wiceprezes Międzynarodowej Federacji Teqballa (FITEQ), Gabor Borsányi – Prezes FITEQ i Marius Vizer jr – Sekretarz Generalny FITEQ. W przekazaniu stołu uczestniczył także Michał Listkiewicz, Prezes Polskiego Związku Teqballa, który jest członkiem zwyczajnym PKOl.

Teqball to nowa, niezwykle dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Na specjalnie skonstruowanym stole zawodnicy rozgrywają mecze piłki nożnej, siatkówki, tenisa, tenisa stołowego lub piłki ręcznej. Przez ostatnie 3 lata pomarańczowe stoły zdobyły wielką popularność na całym świecie. Teqball znalazł się już w programie III Igrzysk Europejskich, które w 2023 roku mają zostać rozegrane w Polsce, a docelowo chce trafić do programu igrzysk olimpijskich.

PKOl
Fot.: Jacek Prondzynski