Torowe ME 2022: Urszula Łoś srebrna w keirinie

Urszula Łoś wywalczyła srebrny medal w keirinie podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, które zakończyły się w Monachium. Polka w finale olimpijskiej, sprinterskiej konkurencji uległa tylko Niemce Lei Sophie Friedrich. Podium dopełniła Ukrainka Olena Starikova.

Druga z Polek – Marlena Karwacka – zajęła ósme miejsce. W rywalizacji mężczyzn w keirinie Rafał Sarnecki był 5. Patryk Rajkowski został sklasyfikowany na 13. miejscu.

Dla Urszuli Łoś to drugi krążek tegorocznych mistrzostw w niemieckim Monachium: wcześniej zdobyła brąz w sprincie drużynowym, wraz z Marleną Karwacką.

Ostatniego dnia Daria i Wiktoria Pikulik zajęły dobre, piąte miejsce w madisonie. Polki zgromadziły 29 punktów, punktując na 11 z 15 lotnych finiszy.

Reprezentacja Polski w kolarstwie torowym w Monachium wywalczyła cztery medale: trzy brązowe i jeden srebrny. Brązowe zdobyły: Nikola Wielowska w scratchu, Daria Pikulik w omnium oraz Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak w sprincie drużynowym. Srebro – Łoś w keirinie.