Warsztaty dla olimpijczyków w PKOl

„Kolory umysłu, charakterystyka rynku pracy i przejście przez zmianę” – to trzydniowe warsztaty, które odbyły się w Centrum Olimpijskim PKOl. Ich celem było odnalezienie balansu pomiędzy życiem zawodowym, a osobistym, zmniejszenie kosztów emocjonalnych związanych z momentem zakończenia kariery zawodniczej oraz nauka praktycznych umiejętności związanych z pracą zawodową po zakończeniu kariery sportowej. Była to już trzecia tego typu inicjatywa.

Projekt skierowany był do olimpijczyków, którzy zaczynają myśleć o zakończeniu kariery sportowej, bądź zakończyli ją niedawno i chcą lepiej odnaleźć się w życiu zawodowym. Warsztaty, poprzedzone testem TTI Success Insights, prowadzone były kierunkowo do potrzeb uczestników. Podjął się tego Mariusz Bonk, doświadczony trener, konsultant i coach z firmy Kontekst HR oraz Karina Sudomir, właścicielka firmy z zakresu human resources – Wyższe Piętro HR.

W warsztatach wzięli udział olimpijczycy oraz medaliści olimpijscy, między innymi łyżwiarka szybka Kaja Ziomek: – Bardzo się cieszę, że poznałam tylu fajnych sportowców, lecz też, że poznałam bardziej samą siebie. Dzięki tym warsztatom nauczyłam się jak komunikować się z innymi ludźmi. Zainspirowałam się do podjęcia nowych działań w życiu, będę wchodziła w przyszłość z mniejszą obawą.

Jedną z uczestniczek była również Iwona Marcinkiewicz (łucznictwo, brąz IO Atlanta 1996): – To był zaszczyt i wielka przyjemność spędzić trzy dni wśród olimpijczyków. Dzięki wspaniałym prowadzącym, Karinie i Mariuszowi mieliśmy okazję do lepszego poznania siebie i określenia zawodowych potrzeb. Było intensywnie i inspirująco.

Niektórzy uczestnicy, jak biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga, planują jeszcze start w ZIO za cztery lata, lecz przyznają, że te warsztaty są impulsem do działania, nie tylko w sferze zawodowej lecz również zawodniczej.

Projekt ma za zadanie ułatwić olimpijczykom odnalezienie się w życiu po karierze sportowej, był współfinansowany z grantu z Solidarności Olimpijskiej. Koordynatorem projektu jest była łyżwiarka szybka Luiza Złotkowska, medalistka olimpijska, która po zakończeniu kariery sportowej rozpoczęła pracę w Polskim Komitecie Olimpijskim.

PKOl
Fot.: PKOl – Szymon Sikora