Warsztaty fotografii sportowej

16 marca w Centrum Olimpijskim pod okiem mistrzów fotografii sportowej Aleksandry Szmigiel i Szymona Sikory odbyły się warsztaty fotograficzne.

Były one nagrodą dla… laureatów konkursu fotograficznego ,,Mistrzowie’’. Wydarzenie stanowiło świetną okazją, aby młodzi pasjonaci fotografii sportowej mogli się poznać, podzielić swoimi pomysłami i zaciągnąć inspiracje do dalszego rozwoju.

Fotografia sportowa często wymaga pracy w trudnych warunkach, takich jak słabe oświetlenie, dynamicznie zmieniający się obraz czy zmiennie warunki atmosferyczne. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość poznać zaawansowane techniki fotografowania sportu, takie jak wybór odpowiedniego naświetlenia, ustawienie odpowiednich parametrów czy ostrość obrazu. 

Warsztaty były doskonałą okazją, aby bliżej  poznać młodych, utalentowanych ludzi oraz podzielić się z nimi swoją wizją i doświadczeniem w fotografii. Bardzo cieszy mnie, że na spotkaniu pojawiło się tak dużo dziewczyn, wydaje mi się, że dwie z nich mają szanse na osiągniecie sukcesu w zawodzie fotografa sportowego – Aleksandra Szmigiel.

Fundatorem nagród w konkursie fotograficznym ,,Mistrzowie’’ jest Ferrero Polska Commercial sp. z o.o. Realizowany przez firmę międzynarodowy program z zakresu społecznej odpowiedzialności – KINDER Joy of moving– jest od 2019 partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Fot.: Tomasz Piechal/PKOl