Weronika Baszak przegrała w finale juniorskiego AusOpen!

Weronika Baszak przegrała w finale juniorskiego Australian Open z wyżej notowaną reprezentantką Andory Victorią Jimenez Kasintsevą 7:5, 2:6, 2:6. W półfinale, nasza młoda tenisistka pokonała Alexandrę Vecic z Niemiec 7:5, 2:6, 6:2.

Dla Weroniki Baszak, która była członkinią Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Gyor 2017, awans do finału Australian Open juniorów to dotychczas największy sukces w karierze. W poprzednim sezonie polska zawodniczka na 1. rundzie zakończyła juniorski Wimbledon, a na kwalifikacjach Roland Garros. Tymczasem na australijskich kortach w Melbourne po prostu zachwyca. 17-latka sprawnie przeszła wcześniejsze etapy turnieju i pokonując w półfinale Niemkę w trzech setach zapewniła sobie prawo gry o najwyższe trofeum. Polka w rankingu juniorskim ITF do lat 18 zajmuje 44. miejsce. W rankingu WTA nie jest jednak sklasyfikowana.

Dwa lata temu inna Polka – Iga Świątek – znakomicie prezentująca się na Antypodach w turniejach seniorskich – wygrała juniorski Wimbledon, a podczas III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires zdobyła złoto w parze ze Słowenką.

Drugim polskim juniorem w Australian Open był Mikołaj Lorens, także uczestnik EYOF Gyor 2017 i zdobywca tamże brązowego medalu w turnieju debla chłopców w parze z Dawidem Taczałą. Lorens, w Australii, również w grze podwójnej mężczyzn wraz z Łotyszem Karlisem Ozolinsem, zagrał w finale turnieju. Polsko-łotewska para niestety też nie odniosła zwycięstwa.

Gratulujemy naszym wspaniałym zawodnikom, bo przecież już sam występ w finale takiego turnieju jest wielkim sukcesem.