Weronika Zielińska-Stubińska Mistrzynią Europy

Minęło dokładnie 5 lat i reprezentantka Polski ponownie na najwyższym stopniu podium ME seniorek. W roku 2019 w Batumi po trzecie kolejne złoto sięgała Joanna Łochowska, w niedzielę 18 lutego 2024 w Sofii taki sam sukces osiągnęła Weronika Zielińska-Stubińska. Zawodniczka AZS AWF Biała Podlaska wygrała w kat. 81 kg.

Weronika Zielińska-Stubińska do podium najważniejszych imprez w Europie aspiruje już od kilku sezonów. Jesienią w Rijadzie została szóstą zawodniczką mistrzostw świata, co było najwyższą pozycją w polskiej ekipie w tej imprezie. Teraz dołączyła do naszych złotych medalistów ME z Sofii – Mieczysława Nowaka, Waldemara Baszanowskiego, Zygmunta Smalcerza i Szymona Kołeckiego.

W dwuboju Weronika Zielińska-Stubińska uzyskała 235 kg. W rwaniu rozpoczęła od 103 kg, ale to podejście spaliła. W drugim zaliczyła je już bez problemów. W trzecim na sztandze znalazło się 106 kg, lecz tym razem to było za dużo. Jednak raz zaliczone 103 kg dało jej prowadzenie w stawce przed podrzutem. W nim walkę o medal w dwuboju zaczęła się udanie od 127 kg. Druga próba na 130 kg była jednak spalona i zrobiło się cokolwiek nerwowo. Pokerowa zagrywka – inne możliwości już nie było w drodze po tytuł – dysponujemy 132 kg.  Sztangistka bez problemów poradziła sobie, w dwuboju o jeden kilogram wyprzedziła Jelenę Jerszinę z Mołdawii. Trzecie miejsce zajęła Turczynka Dilara Narin. W dorobku ekipy biało-czerwonych mamy teraz trzy medale w dwuboju – złoty Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej w kat. 81 kg, w poniedziałek srebrny w kat. 49 kg zdobyła Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), a w czwartek w kat. 64 kg Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza) brązowy.