WF możliwy dzięki e-platformie!

Polski Komitet Olimpijski objął patronat nad nową odsłoną projektu Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF, realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek. Jego dotychczasowa formuła – stacjonarne zajęcia sportowe w szkołach podstawowych – zostały z uwagi na pandemię koronawirusa przeniesione do Internetu.

– E-platforma jest miejscem, w którym pokazujemy dzieciom, jak bawić się sportem – mówi była lekkoatletka, czterokrotna olimpijka i medalistka mistrzostw świata Monika Pyrek. To miejsce spotkań online, baza wiedzy, motywacji i inspiracji. To połączenie sportu, zabawy i edukacji w jednym.

E-platforma jest interaktywna, otwarta, darmowa – każdy może z niej korzystać w sposób nieograniczony. Są na niej dostępne sportowe materiały video, podcasty, konkursy i quizy, również aktywujące i sprawnościowe. To skarbnica wiedzy – w tym także z zakresu tematyki olimpijskiej – praktycznych wskazówek, ale też ogrom motywacji i inspiracji w różnej formie. – Wszystko po to, żeby dotrzeć do odbiorców z każdej strony: do jednych może łatwiej dotrze dźwięk, do drugich obraz, do reszty tekst – podkreślają autorzy.

E-platforma to też wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom nauczycieli, którzy szukają narzędzi do kreatywnego działania z dziećmi i młodzieżą. Co ważne, nie kładzie się tu dużego nacisku na rywalizację – a na rozwój osobisty młodych ludzi. Dla nich sport może stać się źródłem radości i zabawy, sposobem na odstresowanie się, zbudowanie relacji z rówieśnikami oraz pewności siebie. Także rodzice znajdą tu sposoby na wspólne spędzanie czasu ze swoimi dziećmi oraz sprawdzenie, jak zachowują się w rożnych sytuacjach.

Projektem „Alternatywne Lekcje WF” e-platforma wpisuje się w misję edukacji olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Każda forma wsparcia naszych grup odbiorców w sytuacji nauczania zdalnego bądź hybrydowego jest przyjmowana z dużym entuzjazmem.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.alternatywnelekcjewf.pl oraz w social mediach: www.instagram.com/fundacjamonikipyrek/ i  www.facebook.com/fundacjamonikipyrek/.