Wiktoria Chołuj z kwalifikacją olimpijską do Paryża

Zapaśniczka Wiktoria Chołuj wywalczyła „bilet” na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024. Reprezentantka Polski wyrównała rachunki z Czeszką Adelą Hanzlickową i to w walce, która decydowała o tym, która nich pojedzie na igrzyska do Paryża.

Polka jak zwykle do pojedynku podeszła bardzo skoncentrowana. Białogardzianka wygrała pierwszą rundę 1:0, lecz na początku drugiej, po jednej z akcji została skontrowana i tylko nadludzkimi siłami wyszła z pozycji zagrożonej. Czeszka prowadziła już 2:1. Jednak po chwili to Polka przeszła do ataku, za który otrzymała 3 zwycięskie punkty.

Nasza przyszła olimpijka w pojedynku kwalifikacyjnym pewnie zwyciężyła przez przewagę techniczną trzykrotną wicemistrzynię Europy, reprezentantkę Izraela – Ilanę Kratysh. W ćwierćfinale udzieliła surowej lekcji mocnej Węgierce Noemi Szabados, którą ograła przed czasem do zera.

Wiktoria Chołuj jest drugą polską zapaśniczką, która wywalczyła kwalifikację olimpijską do Paryża. Ta sztuka do tej pory nie udała się żadnemu zawodnikowi z męskiej reprezentacji Polski.

PZZ/PKOl