Wioślarskie MŚ: brązowy medal czwórki podwójnej mężczyzn

Polscy wioślarze: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup (M4x) zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w Belgradzie.

Czwórka podwójna mężczyzn, która w Belgradzie broniła tytułu, w czwartek zapewniła sobie kwalifikację olimpijską. Z kolei w sobotę, w ostatnim biegu tego dnia, stanęła do walki o medale.

Początek wyścigu był bardzo wyrównany, nasi zawodnicy trzymali się blisko czołówki. W połowie dystansu zarysowała się przewaga Holendrów, których nasi zawodnicy starali się trzymać blisko.

Czaja, Barański, Ziętarski i Biskup płynęli na drugim miejscu. Wydawało się, że o trzecie miejsce powalczą Włosi z Brytyjczykami, ale reprezentanci Italii przyspieszyli jeszcze na ostatnich metrach.

Holandia pewnie wywalczyła złoto (05:52.33), drudzy byli Włosi (05:54.58), a trzeci – Polacy (05:55.02).