Zmarł Wiesław Hartman

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w nocy 24.11.2021 r. zmarł Wiesław Hartman – wspaniały jeździec, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980), wielokrotny medalista MP, reprezentant Polski, zawodnik, trener i Członek Zarządu LKS „Nadwiślani”.

Pożegnanie ŚP. Wiesława Hartmana odbędzie się 26.11.2021 r. w Kwidzynie. Msza Święta odbędzie się w Kościele Św. Wojciecha przy ul. Sportowej o godz. 13:00, a pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Malborskiej ok. godz. 14:00.

Wiesław Hartman od dziecka kochał konie, Stado Ogierów w Kwidzynie było jego drugim domem. Był wielkim jeźdźcem, występował w największych zawodach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Jego największym sukcesem było zdobycie (wspólnie z Janem Kowalczykiem, Marianem Kozickim i Januszem Bobikiem) srebrnego medalu w Pucharze Narodów podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 r. Indywidualnie zawodnik zajął 6. miejsce na Nortonie, którego nazywał „koniem swojego życia”.

W imieniu Rodziny Olimpijskiej, Najbliższym, Przyjaciołom i Współpracownikom ŚP. Wiesława Hartmana składam najszczersze wyrazy współczucia. Łączymy się z Państwem w bólu i żalu!

Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego