Znamy „Mistrzów”!

Polski Komitet Olimpijski rozstrzygnął wyniki konkursu fotografii sportowej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Otrzymaliśmy ponad 300 prac.

Komisja konkursowa wyłoniła łącznie 12 laureatów z trzech kategorii wiekowych. W I kategorii (amatorzy -uczniowie szkół podstawowych kl. VI-VIII) i II kategorii (amatorzy uczniowie szkół ponadpodstawowych) zostało przyznanych po 5 nagród, zaś w kategorii III (specjalnej, uczniowie szkół ponadpodstawowych o profilu artystycznym, szkoły plastyczne, klasy fotograficzne) -2 nagrody. Laureaci w marcu wezmą udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych, gdzie pod czujnym okiem zawodowców będą doskonalić swoje umiejętności!

Przypomnijmy, że zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii sportowej, na której uchwycone zostały ruch, płynąca z niego radość, wysiłek fizyczny, pokonywanie słabości, momenty sportowej radości, emocje sportowego kibicowania lub ogólnie rozumiane piękno sportu. Jak poradzili sobie z nim zwycięzcy?

 

To bardzo obiecujące, zwłaszcza w obecnych pędzących czasach, że sport w dalszym ciągu porusza młodych ludzi. Jak widzimy po nadesłanych pracach konkursowych, może być impulsem do sięgania po aparat fotograficzny. Każdy z nas ma w sobie pierwiastek mistrza i spotyka takich mistrzów wokół siebie. Obojętnie czy to w domu, w szkole, czy na arenie sportowej. Prace nadesłane na konkurs były bardzo różnorodne, co świadczy o tym, że uczestnicy podjęli się bardzo wymagającego wyzwania. Wybraliśmy prace, które nas zafascynowały, poruszyły lub poczuliśmy emocje, które autorzy uchwycili na fotografiach. Czekam z niecierpliwością, żeby poznać młodych laureatów na warsztatach fotograficznych.
Szymon Sikora

 


Skład Jury : fotografowie: Aleksandra Szmigiel (Running Creatives), Katarzyna Rainka, Szymon Sikora (Polski Komitet Olimpijski); przedstawiciel firmy Ferrero – Magdalena Szozda oraz Dział Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl -Katarzyna Deberny, Monika Myszkowska, Katarzyna Niedźwiedzka (Polski Komitet Olimpijski).

Fundatorem nagród w konkursie jest Ferrero Polska Commercial sp. z o.o. Realizowany przez firmę międzynarodowy program z zakresu społecznej odpowiedzialności – KINDER Joy of moving- jest od 2019 partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom!