Andrzej Gieraga – „W poszukiwaniu porządku”

mia ART GALLERY oraz Polski Komitet Olimpijski mają zaszczyt zaprosić na pokaz twórczości Andrzeja Gieragi – malarza, grafika, profesora ASP w Łodzi i Politechniki Radomskiej. Należącego do najwybitniejszych żyjących polskich przedstawicieli nurtu abstrakcji geometrycznej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 września (środa) o godz. 19:00 w Galerii (-1) w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II w Warszawie.

Andrzej Gieraga (ur. 1934) w swojej sztuce poszukuje porządku. To porządek geometrii. Na początku odbywało się to właściwie z pominięciem kolorów. W końcu kolory pojawiły się, ale były raczej skromne i powściągliwe. W ostatnich latach doszło do wielkiego ich wzmocnienia i ożywienia.

Na obecnej wystawie po wielu latach zostaną zaprezentowane najwcześniejsze, zaskakujące obrazu łódzkiego mistrza i klasyka spod znaku abstrakcji geometrycznej. Wśród nich także prace wydobyte z pracowni, które przez lata nie były pokazywane i są swoistym odkryciem.

Na wystawie „W poszukiwaniu porządku” będziemy zatem mogli prześledzić całą twórczą drogę mistrza gatunku, od jego wczesnych poszukiwań, po nowsze, wręcz najnowsze kompozycje powstałe w ostatnich miesiącach. Zatem śmiało można powiedzieć, że takiej wystawy jeszcze nie było.