Andrzej Kalinowski dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powołał Andrzeja Kalinowskiego na stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Dotychczas pełnił on funkcję zastępcy dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu.

Z Centralnym Ośrodkiem Sportu w Warszawie jest związany od 2017 roku. Najpierw zaangażowany był w planowanie, nadzór, rozliczenie inwestycji i zakupów w COS oraz kontrolowanie podległych jednostek COS-OPO w całym kraju jako kierownik działu Inwestycji i Remontów COS. W 2018 r. przejął obowiązki zastępcy dyrektora COS ds. Inwestycji i Infrastruktury, obejmując bezpośredni nadzór nad działami: Inwestycji i remontów, techniczno-administracyjnym, Informatyki i jakości produktu oraz zamówień publicznych.

Zarządzając COS, nadzorował m.in. rozbudowę i modernizację Wielkiej Krokwi oraz tras biegowych z systemem naśnieżania w Zakopanem, zadaszonego boiska do siatkówki plażowej w Spale, Kolei Linowej na Skrzyczne w Szczyrku oraz innych inwestycji infrastrukturalnych w sześciu Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich w całej Polsce.

W 2019 roku odebrał srebrny medal „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” z rąk Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

cos.pl