APEL OLIMPIJSKI 2021

23 lipca 2021 roku rozpoczną się Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 – przełożone o rok z powodu pandemii. Jesteśmy przekonani, że nasi Olimpijczycy pokażą na nich swoją determinację, siłę i walkę oraz dostarczą nam powodów do dumy. Kibicujmy im z całego serca, wspierajmy ich w tej sportowej rywalizacji, walce o ich osobisty sukces i medale dla Polski.

Niech postawa naszych Olimpijczyków będzie zachętą do uprawiania sportu oraz realizacji marzeń, a nasz Olimpijski Apel zmotywuje wszystkich do aktywności fizycznej i życia w zgodzie z olimpijskimi wartościami – takimi jak przyjaźń, szacunek, dążenie do doskonałości i fair play.

Najważniejsze w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwycięstwo, ale udział, podobnie jak w życiu nie jest najważniejszy triumf, ale walka. Nie samo zwycięstwo jest istotne, lecz sprawiedliwa rywalizacja – brzmi olimpijskie credo.

Życzę wszystkim by to olimpijskie motto towarzyszyło Wam nie tylko w sporcie, ale codziennym życiu. By olimpijskie wartości były dla Was prawdziwym drogowskazem.

Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego