Apel olimpijski 2022

4 lutego rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Jesteśmy przekonani, że Polska Reprezentacja Olimpijska pokaże na nich swoją determinację oraz dostarczy nam powodów do dumy. Kibicujmy jej z całego serca, wspierajmy ją w tej sportowej rywalizacji oraz walce medale dla Polski.

Niech postawa naszych Olimpijczyków – tych z Pekinu jak i z wszystkich poprzednich Igrzysk Olimpijskich – będzie zachętą do uprawiania sportu oraz realizacji marzeń, a nasz Olimpijski Apel zmotywuje wszystkich do uprawiania sportu i życia w zgodzie z olimpijskimi wartościami – takimi jak przyjaźń, szacunek, dążenie do doskonałości i fair play.

Najważniejsze w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwycięstwo, ale udział, podobnie jak w życiu nie jest najważniejszy triumf, ale walka. Nie samo zwycięstwo jest istotne, lecz sprawiedliwa rywalizacja – brzmi olimpijskie credo.

Życzę wszystkim, dla których sport jest wartością i istotną częścią życia, by to olimpijskie motto towarzyszyło Wam w codziennym życiu, a olimpijskie wartości były dla Was prawdziwym drogowskazem.

Motto naszej Reprezentacji na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie brzmi: „Silni razem – Team Polska”. To nawiązanie do kampanii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „Stronger Together” oraz oficjalnego motto światowego Ruchu Olimpijskiego CITIUS, ALTIUS, FORTIUS, które w tym roku zostało uzupełnione o słowo COMMUNIS. Brzmi ono zatem SZYBCIEJ, WYŻEJ, MOCNIEJ – RAZEM.

Polski Komitet Olimpijski chce pokazać jedność i silę w dążeniu do celu, wspólnotę wartości Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 oraz siłę Polski i Team Polska na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022.

Andrzej Kraśnicki

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego