Beach Games Bali 2023: pierwsza kwalifikacja dla Polski

Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski wywalczyli dla Polski pierwszą kwalifikację na przyszłoroczne II Igrzyska Sportów Plażowych Bali 2023 w wioślarstwie morskim. Polacy zajęli 5. miejsce w rywalizacji mikstów podczas World Rowing Beach Sprint Finals 2022 w Saundersfoot w Walii.

Zawojscy mieli najlepszy czas z osad, które odpadły w ćwierćfinałach, a przepustkę na indonezyjską imprezę zdobyło sześć najlepszych osad.

Agnieszka Kobus-Zawojska (dwukrotna polska medalistka olimpijska w wioślarstwie tradycyjnym z Rio 2016 i Tokio 2022) i Maciej Zawojski w pierwszej rundzie wygrali z utytułowanymi zawodnikami z Nowej Zelandii (medalistami mistrzostw świata w tradycyjnym wioślarstwie) – Matthew Dunhamem i Jackie Kiddle. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów, ale Maciej zachował więcej zimnej krwi w biegu po piasku i Polacy wyprzedzili rywali o zaledwie dwie sekundy.

W ćwierćfinale nasi zawodnicy trafili na Hiszpanów. W trudnych warunkach przegrali o 13 sekund. Rywale biało-czerwonych – Ander Martin i Esther Briz Zamorano – wywalczyli złoty medal i obronili tytuł sprzed roku.

PZTW/PKOl
Fot.: PZTW