Bolid Alfa Romeo Racing ORLEN przy Centrum Olimpijskim!

Przez cztery miesiące mieszkańcy siedmiu województw mieli możliwość oglądać bolid Alfa Romeo Racing ORLEN. Teraz przyszedł czas na finał akcji w Warszawie. Mieszkańcy stolicy od 8 grudnia przy Centrum Olimpijskim PKOl będą mogli obejrzeć bolid zespołu Roberta Kubicy.

Trasa touru po Polsce prowadziła przez wiele zakątków kraju. Początek miał miejsce podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Później bolid odwiedzał stacje paliw w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Zanim maszyna zespołu ze szwajcarskiego Hinwil trafiła do siedziby głównej PKN ORLEN w Płocku, była elementem uświetniającym zawody ROTAX Max Challenge na Torze Poznań, jednej z najważniejszych imprez w polskim świecie gokartów.

Bolid był prezentowany także w Rzeszowie, Gdańsku i Machnaczu niedaleko Włocławka – przy Autostradzie A1. Warszawskie Centrum Olimpijskie, siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest ostatnim przystankiem akcji, która przez ostatnie miesiące przyciągała najbardziej zagorzałych fanów królowej motorsportu. Biało-czerwona maszyna będzie prezentowana w stolicy do 20 grudnia.

PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Poza Formułą 1 Koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motosportu, jak DTM, rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, piłkę ręczną. Jest też sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. To zaangażowanie doceniają konsumenci. Według najnowszych badań niemal co drugi Polak wymienia PKN ORLEN jako najaktywniejszego sponsora sportu w kraju.

Absolutna większość (85%) Polaków uważa PKN ORLEN za najaktywniejszego sponsora sportu spośród firm branży motoryzacyjnej. Twarzą tego zaangażowania jest Robert Kubica, którego osobę z PKN ORLEN spontanicznie kojarzy niemal 70% respondentów. Ma to pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych, w które angażuje się polski kierowca Formuły 1. Co czwarty polski kierowca deklaruje, że ze względu na współpracę Koncernu z Robertem Kubicą częściej korzysta z oferty stacji PKN ORLEN. W ubiegłym roku Grupa ORLEN odnotowała 4% wzrostu sprzedaży paliw, wyraźnie zwiększyła się także sprzedaż oferty pozapaliwowej, czyli np. produktów gastronomicznych.

Alfa Romeo Racing ORLEN to zespół z kilkudziesięcioletnią tradycją w Formule 1. Od początku sezonu 2020 PKN ORLEN posiada status sponsora tytularnego teamu, a funkcję kierowcy testowego pełni jedyny Polak w historii tej dyscypliny, Robert Kubica. Wraz z zawodnikiem ORLEN Team w skład drużyny wchodzą także Włoch Antonio Giovinazzi i Fin Kimi Räikkönen, mistrz świata z 2007 roku.

Informacja prasowa PKN ORLEN/Biuro Komunikacji PKOl
Fot.: PKOl – Szymon Sikora