Dawid Kubacki na podium Pucharu Świata w Ruce

To był bardzo udany weekend dla Dawida Kubackiego, który rywalizację w Ruce zakończył trzecim miejscem w niedzielnych zawodach Pucharu Świata. Miejsce na podium Kubackiemu zapewniły skoki na odległość 132 oraz 139 metrów. Pierwsze w karierze zwycięstwo odniósł Norweg Halvor Egner Granerud, który uzyskał 137 oraz 142 metry. Natomiast na drugim stopniu podium stanął Niemiec Markus Eisenbichler, który oddał skoki na odległość 141 oraz 131 metrów.

Pięciu reprezentantów Polski awansowało do drugiego konkursu indywidualnego w Ruce. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Dawid Kubacki, który po raz drugi stanął na najniższym stopniu podium. Lokatę w czołowej „10” wywalczył również Kamil Stoch, który po skokach na odległość 130 oraz 132 metry ukończył rywalizację na siódmej pozycji. Tego dnia kolejne pucharowe punkty zdobyli 23. Piotr Żyła (121 i 116,5 m) oraz 25. Paweł Wąsek (128 i 117 m). Poza finałową „30” uplasował się Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 123 metry zajął 33. miejsce.

Awansu do niedzielnego konkursu nie wywalczył Klemens Murańka, który eliminacje ukończył na 52. pozycji.

W sobotę drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki.

Po zawodach Pucharu Świata w Ruce nasza reprezentacja awansowała na drugie miejsce w Pucharze Narodów. Podopieczni Michała Doleżala zgromadzili dotychczas 741 punktów. Trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje natomiast Dawid Kubacki, który w trzech konkursach indywidualnych wywalczył 144 punkty.

PZN