Dobromir Karamarinov odznaczony medalem PKOl

Andrzej Kraśnicki odznaczył okolicznościowym medalem 100-lecia Dobromira Karamarinova – prezydenta Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki (European Athletics). Podczas spotkania w Polskim Komitecie Olimpijskim prezes PKOl i prezydent European Athletics omówili między innymi przygotowania do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

W październiku Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (The European Olympic Committees – EOC) ogłosiło, że do programu Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 dołączono drużynowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.

W ramach porozumienia pomiędzy EOC a Europejską Federacją Lekkiej Atletyki, wszystkie dywizje drużynowych mistrzostw Europy będą rozgrywane – jedna po drugiej – na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Za swoją pracę na rzecz rozwoju i promocji lekkiej atletyki oraz zaangażowanie w przygotowania do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 prezydent Dobromir Karamarinov otrzymał od prezesa Andrzeja Kraśnickiego okolicznościowy medal 100-lecia PKOl.

– Niezmiernie się cieszę, że razem z EOC udało nam się wypracować ciekawą formułę tych zawodów. Mam nadzieję, że rywalizacja lekkoatletów w Chorzowie będzie nie tylko wspaniałym wydarzeniem igrzysk, ale zostanie również doceniona przez zagorzałych fanów lekkiej atletyki w Polsce. Sam nie mogę się doczekać tych zawodów. Jednocześnie bardzo dziękuję prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu za docenienie mojego zaangażowania w ten projekt i przyznane mi wyróżnienie – powiedział prezydent Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki.

– Nasi lekkoatleci osiągają wspaniałe wyniki i zdobywają wiele medali na arenach międzynarodowych. Świadczą o tym między innymi igrzyska w Tokio, czy ostatnie mistrzostwa Europy rozgrywane w Monachium. To właśnie dlatego lekka atletyka cieszy się w Polsce olbrzymim zainteresowaniem. Jestem niezmiernie zadowolony z dotychczasowej,  owocnej współpracy z prezydentem Dobromirem Karamarinovem. To właśnie dzięki niemu i jego decyzjom będziemy świadkami emocjonującej rywalizacji na Stadionie Śląskim w Chorzowie – mówi Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Igrzyska Europejskie rozgrywane są co cztery lata. To najważniejsza multidyscyplinarna impreza sportowa w Europie. W III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 sportowcy będą rywalizowali w 28 dyscyplinach, z czego aż 12 będzie miało rangę mistrzostw Europy, a w 19 będzie można uzyskać kwalifikację na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024.

Biuro komunikacji PKOl