Świętujmy razem 11 listopada!

Biuro Programu „Niepodległa” po raz piąty organizuje akcję „Niepodległa do Hymnu.” Zwraca się do wszystkich – także sportowców i całego środowiska sportowego – o wspólne śpiewanie hymnu Polski w samo południe 11 listopada!

 – W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w akcji wzięło udział prawie tysiąc podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie. Mamy nadzieję, że i w tym roku Polacy oraz nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się równie licznie w „Niepodległą do Hymnu.” Zachęcamy do organizowania wspólnego śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Instytucje szczebla samorządowego, organizacje pozarządowe, wspólnoty o różnym charakterze, także te nieformalne, równie gorąco zachęcamy do zorganizowania spotkania i wspólnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada również podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą – informuje Biuro Programu „Niepodległa.”

Hymn jest bardzo ważny dla Polski i Polaków. Szczególne znaczenie ma także dla sportowców, którzy reprezentując biało-czerwone barwy na imprezach międzynarodowych marzą o tym, aby go usłyszeć. Moment, w których wybrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkowo podniosłą chwilą, szczególnie na igrzyskach olimpijskich śledzonych przez setki milionów ludzi.

Na światowej imprezie rangi olimpijskiej Hymn Polski po raz ostatni usłyszeliśmy podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020. W stolicy Japonii, jako ostatni, złoto wywalczył chodziarz Dawid Tomala i to jemu odegrano Mazurka Dąbrowskiego.

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!