Dołącz do akcji #BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play – 7 września!

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. „Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOl włączają się w obchody Światowego Dnia Fair Play.

– Wierzymy, że sport, uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce do wzięcia udziału w akcji i zorganizowania w ramach zajęć wychowania fizycznego #BiegFairPlayPKOl w dniach 7-10 września br. – mówi Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na czym to polega?

Nauczyciele organizują w podanym okresie biegi w swoich szkołach.

– Idea #BiegFairPlayPKOl nie polega na biciu rekordów! Celem akcji jest szeroka promocja postawy fair play wśród młodych ludzi. Pozostawiamy nauczycielom dowolność w wyborze dystansu i formy organizacji biegu. Wydarzeniu sportowemu mogą towarzyszyć inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym – pogadanki, wystawy, spotkania. Grajmy fair, grajmy razem! – podsumowuje Hanna Wawrowska, Przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl.

  • Dołącz do obchodów Światowego Dnia Fair Play i zorganizuj #BiegFairPlayPKOl w swojej szkole w dniach 7-10 września!
  • Do 7.09 zgłoś szkołę, przesyłając uzupełniony formularz zgłoszeniowy na adres: [email protected]
  • Prześlij do 17.09 zdjęcia i filmiki na adres: [email protected]. Oznaczajcie nas w mediach społecznościowych FB, IG, Twitter. Zachęcamy także do używania hashtagów #BiegFairPlayPKOl #fairplay #worldfairplayday #fairplayinaction #KlubFairPlayPKOl.

Warunkiem udziału uczniów w biegu jest także podpisana zgoda rodziców na udział

„Szybciej, wyżej, silniej – razem” – taki kształt przed igrzyskami w Tokio zyskało słynne olimpijskie motto. Ta zmiana podkreśla, jak ważna jest solidarność międzyludzka i wspólne działanie.

 #BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play wpisuje się w ogólnoświatowe obchody Dnia Fair Play i służy promocji najważniejszej sportowej idei, dzięki której sport emanuje pięknem i inspiruje do godnego zachowania na co dzień.

PKOl i Klub Fair Play PKOl co roku przyznają nagrody sportowcom, trenerom, działaczom, kibicom sportowym bądź instytucjom w czterech kategoriach organizując „Nagroda Fair Play PKOl”.