Drużynowe ME: kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i DMŚ

Rozpoczynające się w niedzielę, 10 września Drużynowe Mistrzostwa Europy w szwedzkim Malmoe będą jednocześnie kwalifikacjami do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i Drużynowych Mistrzostw Świata w południowokoreańskim Busan.

Złoci medaliści w turniejach kobiet i mężczyzn zagrają w zawodach olimpijskich we Francji. Natomiast ćwierćfinaliści DME w Szwecji uzyskają awans na DMŚ w Korei Płd.

Z kolei czterej pozostali europejscy uczestnicy mistrzostw świata wyłonieni zostaną na podstawie październikowego światowego rankingu drużynowego. Ale w tej grupie mogą znaleźć się tylko zespoły, które osiągną fazę 1/8 finału w Szwecji (2023 STUPA European Team Championships).

Reprezentantki Polski w grupie zagrają z Luksemburgiem i Walią, a reprezentanci Polski z Niemcami i Finlandią. Po dwa zespoły z każdej grupy zakwalifikują się do najlepszej „16”.

W składzie biało-czerwonych jest dziewięcioro zawodniczek i zawodników: Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Paulina Krzysiek, Zuzanna Wielgos i Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik.

PZTS
Fot.: PKOl – Szymon Sikora