Dzień Dziennikarza Sportowego

Szanowni Państwo,
Drodzy Dziennikarze,

W Światowym Dniu Dziennikarza Sportowego w imieniu własnym oraz całego Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego chciałbym przekazać wszystkim Dziennikarzom Sportowym serdeczne życzenia i podziękowania za codzienną pracę – relacje z wydarzeń sportowych, wywiady ze sportowcami oraz prezentowanie sportu jako istotnej i fascynującej dziedziny życia. Robią to Państwo z prawdziwą pasją i zaangażowaniem. Jest to dla nas niezwykle budujące, ważne i cenne. Dzięki Wam i Waszym relacjom jesteśmy świadkami wielkich emocji, sportowej rywalizacji, walki do końca i wielu wspaniałych zwycięstw.

Dziękuję też za prezentowanie sportu w kontekście olimpijskich wartości – rywalizacji fair play, dążenia do doskonałości oraz szacunku dla przeciwnika i każdego człowieka. Tym samym – jako Dziennikarze Sportowi – realizują Państwo edukacyjną misję, za co serdecznie dziękuję.

Zapewniam, że dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego są Państwo ważnym Partnerem. Cieszę się, że dostrzegacie nasze zaangażowanie i codzienną pracę – organizację udziału Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Igrzyskach Olimpijskich oraz promocję i rozwój Ruchu Olimpijskiego w Polsce. Jako autonomiczna organizacja nasze statutowe zadania realizujemy samodzielnie, we współpracy ze wspaniałymi Sponsorami, Mecenasami Polskiego Sportu – PKN Orlen, Totalizatorem Sportowym, Eneą, Grupą Luxmed, 4F, Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, Telewizją Polską, Eurosportem, Wirtualną Polską, Rzeczpospolitą, Polskim Radiem, Deloitte, Polskim Holdingiem Hotelowym, Ferrero – dla których sport i dobro Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej są ogromną wartością.

Wierzę, że podczas tegorocznych Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 oraz następnych olimpijskich wydarzeń będziemy świadkami emocjonujących rywalizacji i wspaniałych zwycięstw naszych Reprezentantów. Z całą pewnością Państwa relacje z tych wydarzeń będą dla nas niezapomniane
i ważne dla wszystkich kibiców. Życzę wszystkim Państwu zdrowia, realizacji planów i marzeń oraz tego by praca, którą wykonujecie zawsze była dla Was pasją.

Z wyrazami szacunku,

Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

###

Dzień Dziennikarza Sportowego ustanowili uczestnicy kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), który obradował w 1994 roku w Manchesterze. Data nie jest nieprzypadkowa. To właśnie 2 lipca 1924 roku ponad 500 dziennikarzy – także z Polski – akredytowanych przy Igrzyskach VIII Olimpiady w Paryżu – powołało do życia AIPS, jedyną uznawaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizację dziennikarzy sportowych. Uroczystości Dnia Dziennikarza Sportowego tradycyjnie odbywają się w każdym ze 162 krajów zrzeszonych w AIPS i są świętem dziennikarzy prasy, radia, telewizji, fotoreporterów, mediów elektronicznych i freelancerów.