Eugene: minimum Norberta Kobielskiego na IO w Paryżu!

Pokonując w pierwszej próbie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.33 Norbert Kobielski zajął drugie miejsce w finałowym mityngu Diamentowej Ligi i jednocześnie wypełnił minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Kobielski o starcie w Eugene dowiedział się tydzień temu. Po wycofaniu się kilku rywali Polak został zaproszony przez organizatorów do występu w finałowym mityngu Diamentowej Ligi 2023. Swoją szansę wykorzystał doskonale. Na Hayward Field, gdzie przeszło rok temu nabawił się poważnej kontuzji, w sobotnie popołudnie czasu lokalnego w pierwszych próbach skoczył 2.15 i 2.20 oraz w drugich 2.25 i 2.29.

Gdy poprzeczka powędrowała na 2.33 podopieczny Lecha Krakowiaka uporał się z nią w pierwszym skoku i poprawiając rekord życiowy wypełnił minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. To także wyrównany siódmy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki. Po udanym skoku na 2.33 Kobielski bezskutecznie atakował jeszcze 2.35. Tę wysokość zaliczył jedynie Koreańczyk Woo Sang-Hyeok i to on triumfował w Diamentowej Lidze 2023. Kobielski zajął drugie miejsce.

PZLA
Fot.: PKOl – Marek Biczyk