Gangwon 2024: 3 medale na koncie Polaków – piszemy historię!

Po 4. dniach IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024 Polska ma na koncie 3 medale – złoto i dwa brązy. Piszemy historię, bo jak do tej pory o medale było niezwykle trudno, a ta edycja już trzykrotnie przebija dotychczasowe dokonania łącznie.

Trzeci medal, w pięknym stylu wywalczyła łyżwiarka – jak się okazało bardzo szybka – Hanna Mazur. Brąz na dystansie 1500 m był zaskoczeniem nawet dla niej samej. Startująca w tej konkurencji Zofia Braun uplasowała się na 12. pozycji. Wśród chłopców Krzysztof Galach był 18., a Szymon Hostyński 24.

W slalomie gigancie dziewcząt wystartowała Nikola Komorowska. Polka nie ukończyła pierwszego zjazdu.

Biathloniści rywalizowali w sprincie. Najlepiej wśród naszych reprezentantów zaprezentował się Grzegorz Galica, który 7,5-kilometrowe zmagania ukończył na 9. miejscu. Igor Kusztal był 60., a Michał Sulczyński nie ukończył rywalizacji. Dziewczęta ścigały się na dystansie 6 km. Amelia Liszka była 41., Majka Germata 48., Gabriela Gąsienica 63.

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz jedyny boblseista. Michał Mikołajski zajął 5. miejsce w konkurencji monobobów. Z kolei saneczkarze w sztafecie drużynowej uplasowali się na dobrym 6. miejscu.

O prawo gry w półfinale grali we wtorek polscy hokeiści 3×3. Polacy rano ulegli niestety faworytom do złota – Łotwie, a po południu w meczu decydującym o awansie pokonali Austrię 3:2. Tu jednak już nie wszystko zależało od naszych zawodników. Lepszy bilans bramek mieli Kazachowie i to oni zagrają w środę z Łotwą o finał. W drugim półfinale zmierzą się Austriacy z Danią.