Gangwon 2024: dalekie pozycje polskich biegaczy narciarskich

Już tylko biegacze narciarscy reprezentują Polskę podczas kończących się w Korei Południowej IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. We wtorek odbyły się biegi na 7,5 km stylem klasycznym, ale biało-czerwoni nie odegrali w nich znaczących ról.

W rywalizacji dziewcząt najlepiej spisała się ponownie Klaudia Radomyska, która zajęła 33. miejsce. Julia Rucka była 39., a Laura Wantulok 40. Wygrała reprezentantka Finlandii Nelli-Lotta Karppelin, która dzień wcześniej w sprincie stanęła na najniższym stopniu podium. Srebro wywalczyła Francuzka Agathe Margreither, a brąz jej rodaczka Annette Coupat.

Wśród chłopców najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się tak jak dzień wcześniej Jan Zwatrzko, plasując się na 37. pozycji. 41. był Antoni Żółkiewski, 45. Karol Stachoń.

Młodzieżowym mistrzem olimpijskim został Niemiec Jakob Elias Moch, srebro zdobył jego rodak Jonas Mueller, a brąz wywalczył Francus Quentin Lespine.

Biegacze narciarscy to ostatnia polska grupa startująca w Korei. Czeka ich jeszcze jeden start – sztafeta mieszana 4×5 km, która odbędzie się w czwartek. Początek rywalizacji o 10:30 czasu miejscowego (2:30 w Polsce).

Także w czwartek, 1 lutego, odbędzie się ceremonia zamknięcia IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024.