Gangwon 2024: 10. miejsce Kacpra Jarząbka w kombinacji norweskiej

10. miejsce Kacpra Jarząbka w kombinacji norweskiej było najlepszym wynikiem biało-czerwonych podczas rozgrywanych w Korei Południowej IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. Jednocześnie był to jedyny start polskich kombinatorów w tej imprezie.

Kacper Jarząbek dobrze zaprezentował się już w serii skoków narciarskich, gdzie uzyskując 102,5 m uplasował się na 10. miejscu. Z takiej pozycji wystartował do biegu na 6 km i utrzymał ją na mecie. Drugi z Polaków – Piotr Nowak – uplasował się na 16. pozycji.

Rozpoczęto także rywalizację w biegach narciarskich. W sprincie rywalizowały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Z szóstki polskich zawodników, tylko Klaudia Radomyska i Jan Zwatrzko zdołali awansować do ćwierćfinałów, ale zakończyli zmagania na tym etapie. Ostatecznie Klaudia zajęła 22. miejsce, Laura Wantulok była 31., Julia Rucka 38. Wśród chłopców Jan uplasował się na 24. pozycji, Antoni Żółkiewski był 33., a Karol Stachoń 45.

Biegacze narciarscy to ostatnia grupa startująca w Korei. Czekają ich jeszcze dwa starty – wtorkowy bieg na 7,5 km oraz czwartkowa sztafeta mieszana 4×5 km.

Ceremonia zamknięcia odbędzie się w czwartek, 1 lutego.