Gangwon 2024: przerwa w medalach

Piątego dnia IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024 Polacy wystartowali tylko w dwóch konkurencjach. Niestety, nasz dorobek medalowy nie został powiększony.

O godzinie 10:00 czasu miejscowego (2:00 w Polsce) na starcie slalomu giganta stanął nasz alpejczyk Stanisław Sarzyński. Polak świetnie zaprezentował się w 1. zjeździe, po którym zajmował 6. miejsce. Sam był z siebie zadowolony i czuł, ze jeszcze są rezerwy na polepszenie tego rezultatu. Niestety w 2. przejeździe nie poszło mu tak dobrze – w rezultacie nie ukończył konkurencji.

Ale to jeszcze nie koniec startów polskich alpejczyków, więc trzymamy kciuki nadal.

W Alpensia Biathlon Center rywalizowały sztafety mieszane na dystansie 4×6 km. Polacy w składzie: Emilia Liszka, Majka Germata, Grzegorz Galica, Igor Kusztal – zajęli 10. miejsce. To był ich ostatni start w koreańskiej imprezie.

24 stycznia do Korei z Polski wyrusza ostatnia ekipa – biegacze narciarscy i kombinatorzy norwescy. Do zobaczenia w Gangneung.