Grant Airbnb na podróże dla sportowców: zgłoszenia do 20 maja

Do 20 maja b.r. otwarte są zgłoszenia do drugiej edycji przyznania grantu Airbnb na podróże dla sportowców, w ramach której nawet 500 Olimpijczyków i Paraolimpijczyków otrzyma grant w wysokości 2 tysięcy dolarów.

Granty przeznaczone będą do wykorzystania na platformie Airbnb w celach podróżniczych związanych ze szkoleniami, kwalifikacjami czy zawodami.

Po więcej szczegółów zapraszamy na: Airbnb Athlete Travel Grant Announcement & Information.

Airbnb to jeden z największych serwisów internetowych na  świecie umożliwiający wynajem miejsc noclegowych i rezerwację lokalnych atrakcji. Oferuje ponad 7 milionów punktów zakwaterowania oraz 40 000 atrakcji, które obsługiwane są przez lokalnych gospodarzy.

Airbnb, jako silnik wspierający gospodarkę, pomógł milionom przedsiębiorców z branży hotelarskiej zarabiać na swojej przestrzeni i pasjach, jednocześnie zachowując korzyści finansowe płynące z turystyki we własnych społecznościach. Z usług Airbnb skorzystało już ponad pół miliarda osób, a dzięki dostępowi w 62 językach na terenie 191 krajów Airbnb promuje kontakty międzyludzkie, poczucie przynależności i zaufanie na całym świecie.

Odkąd w 2019 roku Airbnb zostało Światowym Partnerem Olimpijskim,  przedstawiciele portalu zobowiązali się do zapewnienia takich opcji podróży, które są opłacalne ekonomicznie, sprzyjają włączeniu społecznemu i są przyjazne dla środowiska. Takie działania zmniejszą koszty zakwaterowania po stronie organizatorów Igrzysk Olimpijskich i innych interesariuszy, zminimalizują potrzebę budowania nowej infrastruktury i wygenerują bezpośrednie dochody dla gospodarzy i społeczności lokalnych.

PKOl