Obiekty
olimpijskie

Alpensia Biathlon Centre to część ośrodka narciarskiego Alpensia Resort, w którym oprócz stadionu biathlonowego znajduje się kompleks skoczni narciarskich, trasy biegowe oraz tory saneczkarsko-bobsjelowe. Obiekt posiada 4060 miejsc siedzących i 3560 stojących dla kibiców.

Rozgrywane sporty: biathlon, biegi narciarskie, kombinacja norweska

Zawody w biathlonie, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej będą odbywać się w Centrum Biathlonowym Alpensia. Trasa ma długość 4 km, 3,3 km, 3 km, 2,5 km, 2 km i 1,5 km oraz szerokość 8 m. Maksymalna różnica wysokości wynosi 47 m (wysokość minimalna 749 m, wysokość maksymalna 796 m). Strzelnica ma wymiary 82,5×50 m.

Alpensia Ski Jumping Centre położony jest w ośrodka narciarskim Alpensia Resort. W skład kompleksu, wybudowanego w 2008 roku, wchodzi pięć skoczni narciarskich o punktach konstrukcyjnych K125, K98, K60, K35 i K15.

Rozgrywane sporty: skoki narciarskie, kombinacja norweska

Centrum Skoków Narciarskich Alpensia zlokalizowane jest w Sports Park w PyeongChang i jest to jedyne Centrum Skoków Narciarskich w Korei, z którego można korzystać o każdej porze roku. Spośród pięciu skoczni narciarskich, K125 była używana przez mężczyzn i K98 przez kobiety podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018. K98 będzie wykorzystywana podczas Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Gangwon w 2024 r. Obiekt może pomieścić 11 000 miejsc i 50 000 osób, w tym obszar stojący. Dodatkowe udogodnienia obejmują podstawowy dom, wieżę do skoków i wieżę sędziowską. W Centrum Skoków Narciarskich Alpensia odbędą się zawody w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Alpensia Sliding Centre gościć będzie podczas Igrzysk trzy konkurencje: saneczkarstwo, bobsleje i skeleton. W zależności od konkurencji długość toru wyniesie od 1202 metrów do 1376. Organizatorzy przygotowali dla kibiców 1500 miejsc.

Rozgrywane sporty: saneczkarstwo, bobsleje, skeleton

Alpensia Sliding Center to obiekt zlokalizowany na terenie Sports Park w PyeongChang. Był używany do zawodów ślizgowych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Całkowita długość wynosi 2018 m, co oznacza rok otwarcia ZIO PyeongChang 2018. Różnica wysokości wynosi około 120 m i jest najwyższa na świecie. Istnieje siedem obiektów, w tym cztery punkty startowe, jedna meta i jeden tor treningowy.
Jako pozostałość po zimowych igrzyskach olimpijskich w 2018 r. obiekt był wykorzystywany przez ogół społeczeństwa (dla turystów) i sportowców krajowych do treningów w sezonie zimowym.

Ośrodek narciarski, w którym rozegrane zostaną konkurencje szybkościowe narciarstwa alpejskiego. Dolna stacja usytuowana jest na wysokości 545 metrów, a górna na wysokości 1370 m n.p.m.

Rozgrywane sporty: narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolny (muldy)

Ośrodek Narciarski Jeongseon High 1 to kompleks wypoczynkowy położony w pobliżu Młodzieżowej Wioski Olimpijskiej Jeongseon High 1. Jest to jeden z trzech głównych ośrodków narciarskich w Korei, otwarty w grudniu 2006. W sumie posiada 18 tras zjazdowych, a ośrodek może poszczycić się organizacją Pucharu Azji w narciarstwie alpejskim ISMF 2019.
Około 200 sportowców będzie trenować i rywalizować w zawodach narciarstwa alpejskiego i Dual Moguls. Apollo 4 i Apollo 6 będą wykorzystywane do narciarstwa alpejskiego, natomiast Hera 3 do jazdy na nartach Dual Moguls.

Ośrodek narciarski Hoengseong Welli Hilli Park znajduje się w Hoengseong i został otwarty w grudniu 1995 roku i obejmuje łącznie 20 tras zjazdowych.

Rozgrywane sporty: narciarstwo dowolne (halfpipe, slopestyle, big air, cross), snowboard (halfpipe, slopestyle, big air, cross)

Ośrodek ma doświadczenie w organizacji Pucharu Świata w snowboardzie w latach 2004 i 2008 oraz mistrzostw świata w snowboardzie w 2009 roku dzięki wielu zaawansowanym stokom i dobrej jakości śniegu. Ma także najlepszy obiekt halfpipe w Korei.
W konkurencjach narciarstwa dowolnego i snowboardu będzie rywalizować około 264 zawodników i zawodniczek.

W Gangneung Curling Centre znajdują się cztery curlingowe tory. Obiekt będzie tętnił życiem przez cały okres igrzysk, gdyż curling jako jedyna konkurencja rozgrywana będzie przez wszystkie dni Igrzysk.

Rozgrywane sporty: curling

Gangneung Curling Center to obiekt kryty położony na terenie Parku Olimpijskiego Gangneung. Po wybudowaniu w 1998 r. obiekt służył jako centrum hokeja na lodzie podczas Zimowych Igrzysk Azjatyckich w 1999 r. i był gospodarzem mistrzostw świata w short tracku w 2001 r. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018 po przebudowie obiekt służył do organizacji zawodów curlingowych.
Obiekt ma jeden poziom podziemny i cztery poziomy wyższe, a także cztery tory do curlingu z pojemnością 3 500 miejsc dla publiczności. Lodowisko podziemne służyło jako treningowe podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 r. Obecnie jest wykorzystywane przez publiczność przez cały rok.

Gangneung Hockey Centre powstało w marcu 2017 roku, a jego budowa kosztował 80 mln dolarów. Trzykondygnacyjny obiekt posiada jedno lodowisko o wymiarach 60×30 metrów, a na widowni może zasiąść 10 000 osób.

Rozgrywane sporty: hokej na lodzie

Gangneung Hockey Center to kryty obiekt położony na terenie Parku Olimpijskiego Gangneung. Służył jako centrum hokeja na lodzie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018.
Pposiada dwa lodowiska (60m x 30m) o łącznej powierzchni 5 717 m/kw, mieszczące 10 000 miejsc. Obiekt jest własnością prowincji Gangwon i jest zarządzany przez Gangwondo Development Corporation.

Arena została wybudowana specjalnie na potrzeby Igrzysk w 2018 roku. Mieszczą się w niej dwa lodowiska, jedno wykorzystywane do treningów, a drugie do zawodów. 12 000 kibiców będzie mogło podziwiać rywalizację w short tracku i łyżwiarstwie figurowym.

Rozgrywane sporty: short track, łyżwiarstwo figurowe

Gangneung Ice Arena to kryty obiekt, w którym odbywają się zawody w łyżwiarstwie figurowym i na krótkim torze. Został ukończony w grudniu 2016 r. z myślą o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pyeongchang 2018.
Obiekt ma dwie kondygnacje piwniczne i cztery partery oraz posiada dwa lodowiska (60 x 30 m) o pojemności 12 000 miejsc. Obecnie podziemne lodowisko przekształcono w ogólnodostępny basen, a główne lodowisko po zamontowaniu drewnianej podłogi służy celom kulturalnym np. sali koncertowej.

Arena posiada dwa tory łyżwiarskie o długości 400 metrów i będzie gościć rywalizację łyżwiarzy szybkich. Na trybunach może zasiąść 7600 osób.

Rozgrywane sporty: łyżwiarstwo szybkie (tor długi)

Gangneung Oval to obiekt kryty zlokalizowany na terenie Parku Olimpijskiego Gangneung. Obiekt został ukończony w marcu 2017 r. i był wykorzystywany do zawodów łyżwiarstwa szybkiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Obiekt ma dwie kondygnacje w piwnicy i dwa partery oraz podwójny tor o długości 400 m i mogący pomieścić 7600 miejsc. Obecnie, poza wydarzeniami sportowymi jest wykorzystywany do innych celów, takich jak studio filmowe i obozy młodzieżowe.


 -> ŚLEDŹ RELACJE NA ŻYWO Z IV ZIMOWYCH MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH GANGWON 2024 <-