III Olimpijski Weekend w Białce Tatrzańskiej za nami!

Polski Komitet Olimpijski wraz z Partnerami Olimpijskiej Reprezentacji Polski po raz trzeci zorganizował wyjątkowy, dwudniowy piknik na stoku góry Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Trzeci już Olimpijski Weekend był przedsmakiem rozpoczynających się 19 stycznia IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024 w Korei Południowej.

Poza niezliczonymi atrakcjami sportowymi, grami, zabawami, konkursami i warsztatami, wszyscy uczestnicy mieli wyjątkową okazję, aby spotkać się z polskimi medalistami olimpijskimi.

W programie na uczestników czekały m.in.: konkurencje sportowe, stadion biathlonowy, tory do snow tubingu, skocznie dla snow scootów, snow skimboard, warsztaty edukacyjne, olimpijskie koło fortuny, mikro skate park (finger park), warsztaty tworzenia 3D i strefy curlingu oraz strefy Sponsorów Olimpijskiej Reprezentacji Polski czy konkursy z nagrodami.

Podczas rozpoczynającej imprezę sobotniej olimpijskiej rozgrzewki można było spotkać polskich mistrzów i medalistów igrzysk olimpijskich, m.in.: Natalię Madaj-Smolińską, Tomasza Kucharskiego i Katarzynę Bachledę-Curuś. Z kolei w niedzielę dla wszystkich chętnych rozegrano „Olimpijski tor przeszkód”, oczywiście ze wspaniałymi nagrodami. Zabawa była jak zwykle na olimpijskim poziomie, a chętnych do udziału w zabawach nie brakowało.

W imprezie udział wzięła także część Olimpijskiej Młodzieżowej Reprezentacji Polski wyruszającej kilka dni później do Korei Południowej na IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Ganwon 2024.

To było wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane jak co roku w pięknej zimowej i niesamowitej górskiej scenerii. Do zobaczenia na olimpijskim… stoku za rok!

Na III Olimpijski Weekend w Białce Tatrzańskiej zaprosili: PKOl oraz Sponsorzy i Partnerzy Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

PKOl – ToP
Fot.: PKOl – Szymon Sikora


OLIMPIJSKI WEEKEND W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ – DZIEŃ 1.


OLIMPIJSKI WEEKEND W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ – DZIEŃ 2.