Imponujący Memoriał Kamili Skolimowskiej z minimami olimpijskimi Polaków!

Fenomenalne biegi Natalii Kaczmarek na 400 oraz Ewy Swobody na 100 metrów – oba zakończone drugimi wynikami w historii polskiej lekkoatletyki – oraz minima olimpijskie Pii Skrzyszowskiej i Wojciecha Nowickiego to najlepsze osiągnięcia biało-czerwonych startujących na zaliczanym do Diamentowej Ligi Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej.

Kaczmarek po świetnym biegu na ostatniej prostej w imponującym stylu wysunęła się na prowadzenie i wygrała ze znakomitym czasem 49.48. To drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki, szybciej biegała jedynie legendarna Irena Szewińska. Kaczmarek na Stadionie Śląskim wypełniła minimum na igrzyska w Paryżu oraz poprawiła rekord Polski all-commers. Dla Kaczmarek triumf w Chorzowie był drugim w tym sezonie zwycięstwem w mityngu diamentowego cyklu – nieco ponad miesiąc temu wygrała bieg na 400 metrów podczas zawodów we Florencji.

Imponująco pobiegła na Stadionie Śląskim także Ewa Swoboda. Sprinterka rodem z Żor pierwszy raz w karierze – przy zgodnym z przepisami wietrze – pokonała 100 metrów w czasie poniżej 11 sekund. Podopieczna Iwony Krupy uzyskała na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej rezultat 10.94!

To drugi rezultat w historii polskiej lekkoatletyki, słabszy zaledwie o 0.01 sekundy od najlepszego wyniku Ewy Kasprzyk. Swoboda wypełniła minimum na przyszłoroczne igrzyska.

Minimum olimpijskie padło na Stadionie Śląskim także łupem Wojciecha Nowickiego. Mistrz z Tokio prawo startu w Paryżu zapewnił sobie już w pierwszej serii osiągając 78.54. Później poprawił się jeszcze na 80.02 i odniósł pewne zwycięstwo. Piąty był Paweł Fajdek (73.93), a na tej samej pozycji zmagania pań zakończyła Malwina Kopron (68.73).

W stojącym na znakomitym poziomie biegu na 100 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska musiała uznać przewagę rywalek. Polka finiszowała ósma, ale uzyskała wartościowy najlepszy czas w sezonie – 12.67. To także rezultat lepszy od wskaźnika na igrzyska w Paryżu.

Czwarty w skoku wzwyż był Norbert Kobielski (2.27), a w skoku o tyczce na tej samej pozycji został sklasyfikowany Piotr Lisek (5.71). Ósmy w biegu na 400 metrów Karol Zalewski (45.87). Na dystansie 800 metrów pań ósma na linię mety wbiegła Sofia Ennaoui (1:59.82). W biegu na 1500 metrów Eliza Megger była czternasta (4:08.66), a Weronika Lizakowska piętnasta (4:14.86).

PZLA
Fot.: PKOl – Marek Biczyk