Kamila Lićwinko 9. wskoku wzwyż

Nie wyszedł finał olimpijski w skoku wzwyż Kamili Lićwince. Polka zajęła dziewiąte miejsce, skacząc 1,93 m i trzykrotnie strącając poprzeczkę zawieszoną cztery centymetry wyżej. Wygrała Hiszpanka Ruth Beitia, która przeskoczyła 1,97 m.

Po eliminacjach, w których bez trudu nasza lekkoatletka pokonała wysokość 1,94 m i awansowała do finału, wydawało się, że jest bardzo realną szansą na medal. Sobotni finał w Rio de Janeiro zaczęła jednak źle, bo strąciła poprzeczkę już przy pierwszym podejściu, zawieszonej 1,88 m nad ziemią.

Udało się za drugim razem, identycznie było z wysokością 1,93 m. 1,97 dla polskiej brązowej medalistki halowych mistrzostw świata okazało się nie do przeskoczenia.

To udało się Hiszpance Ruith Beth (próbowała przeskoczyć 2 m, ale bez powodzenia), podobnie jak trzem innym zawodniczkom.

Srebrny medal zdobyła Bułgarka Mireła Demirewa, a brązowy Blanka Vlasić.