Karolina Perz uhonorowana przez Amerykańską Wspólnotę Kentucky

W Centrum Olimpijskim PKOl, w Klubie Olimpijczyka, Karolina Perz – członkini Zarządu Polskiego Związku Hokeja na trawie – została uhonorowana prestiżowym tytułem „Kentucky Colonel” przez Amerykańską Wspólnotę Kentucky. Dyplom potwierdzający nadanie tytułu laureatce wręczył gość ze Stanów Zjednoczonych Linjie Chou Zanadu i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Pani Karolina Perz została nominowana do tego tytułu przez dr Briana Beckhama z Louisville (Kentucky) psychologa sportowego i klinicznego. Zgodnie z rekomendacją Nominatora Linjie Chou Zanadu, przewodniczącego Światowej Fundacji Kultury i Pokoju (Kalifornia), dr Beckham został poproszony o sfinalizowanie nominacji, która została zaakceptowana przez Andy’ego Besheara, 61. gubernatora Kentucky, za szczególny wkład w osiągnięcia sportowe i wychowanie sportowe.

 „Kentucky Colonel” jest najwyższym tytułem honorowym nadawanym przez Wspólnotę Kentucky – i jednym z wielu tytułów honorowych nadawanych przez gubernatorów poszczególnych Stanów Zjednoczonych. Wspólnota to organizacja zrzeszająca utalentowanych i zdolnych mężczyzn oraz kobiety, a tytuł przyznawany jest przez gubernatora ze względu na ich godne uwagi osiągnięcia.

Karolina Perz jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Była studentką łączącą naukę oraz wyczynowe uprawianie sportu, odnosiła liczne sukcesy jako reprezentantka kadry narodowej w Polskim Związku Kulturystyki i Fitness IFBB. W latach 2004-2010 wielokrotnie była mistrzynią kraju w fitnessie gimnastycznym. Była również powołana do reprezentowania Polski w mistrzostwach świata. Przez wiele lat była członkiem kadry narodowej.

Wysokie wyniki uzyskiwane w sporcie wspierane gromadzoną wiedzą teoretyczną i praktycznymi doświadczeniami kierowały jej zainteresowania na zagadnienia rejestracji i optymalizacji obciążeń treningowych oraz motoryczności sportowej – szczególnie na wstępnych etapach szkolenia.

Swoje zainteresowania badawcze oraz pracę doktorską prowadzi aktualnie w Zakładzie Metodyki Rekreacji na poznańskim AWF. Kierunek poszukiwań badawczych koncentruje się na analizie zjawiska lateralizacji morfologicznej i funkcjonalnej w sporcie.

Jest zatrudniona na stanowisku starszego wykładowcy w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, piastuje stanowisko z-cy dyrektora ds. dydaktycznych i jest członkinią Rady Studium. Z powodzeniem przewodniczy również komitetom organizacyjnym dużych imprez sportowych organizowanych w Poznaniu.

Praca zawodowa związana jest z przekazywaniem studentom teoretycznej wiedzy z zakresu zdrowia, aktywności fizycznej oraz sportu wyczynowego, którą wzbogaca o swoje osobiste sportowe doświadczenia (prowadzone przedmioty m.in. higiena zdrowia / rekreacja ruchowa / trening holistyczny / organizacja eventów sportowych / zajęcia dla grup zagranicznych health – fitness). Aktywnie i chętnie współuczestniczy w wielu przedsięwzięciach naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych. Od lutego 2020 roku jest członkinią Zarządu Polskiego Związku Hokeja na trawie.

W przeszłości tytuł „Kentucky Colonel” otrzymywali m.in: Jan Paweł II, Benedykt XVI, Księżniczka Anna Windsor, Ronald Reagan, Winston Churchill, J. Edgar Hoover, Fred Astaire, George Clooney, Bing Crosby, Johnny Depp, Walt Disney, Bob Dylan, Clark Gable, Jennifer Garner, Whoopi Goldberg, Gene Hackman, George Harrison, John Lennon, Paul McCartney, Ringo Star, Elvis Presley, Muhammad Ali czy Tiger Woods.

Zobacz najsławniejsze osoby wyróżnione tytułem

Biuro Komunikacji PKOl
Fot.: PKOl – Szymon Sikora