MŚ: Życiowy wynik Maryny Gąsienicy-Daniel!

Maryna Gąsienica-Daniel zameldowała się w najlepszej ósemce alpejskich Mistrzostw Świata Seniorów, które odbywają się we włoskiej Cortinie d’Ampezzo. Podopieczna Marcina Orłowskiego rewelacyjnie spisała się w slalomie gigancie równoległym, ukończyła rywalizację na ósmym miejscu i tym samym zanotowała najlepszy w karierze rezultat.

Mistrzyniami świata w tej konkurencji zostały – Włoszka Marta Bassino oraz Austriaczka Katharina Liensberger. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Tessa Worley.

Nasza alpejka świetnie pojechała w kwalifikacjach i pewnie awansowała do finałowej „16” PGS. Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała czwarty czas w eliminacjach. Następnie w 1/8 finału Polka wygrała pojedynek ze Szwedka Estellą Alphand. W ćwierćfinale 27-latka zmierzyła się z późniejszą mistrzynią świata Austriaczką Katharina Liensberger.

Bardzo cieszy znakomita forma i dyspozycja naszej alpejki, szczególnie, że już za niepełna rok odbędą się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022, w których Maryna zapewne wystąpi i postara się o jak najlepsze wyniki.

Biuro Komunikacji PKOl/PZN
Fot.: PKOl – Szymon Sikora