Kombinatorzy norwescy w czwartej dziesiątce

Kombinatorzy norwescy rozpoczęli rywalizację w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Dwaj polscy zawodnicy w konkurencji na skoczni normalnej oraz w biegu na dystansie 10 km uplasowali się w czwartej dziesiątce. Mistrzem olimpijskim w zawodach rozgrywanych został reprezentant Niemiec Vinzenz Geiger, który na finiszu pokonał Joergena Graabaka z Norwegii. Brązowy medal wywalczył Austriak Lukas Greiderer.

Szczepan Kupczak zajął 34. pozycję, a jedno miejsce za nim wywalczył debiutant Andrzej Szczechowicz, który po serii skoków, w biegu nadrobił kilka miejsc.

Polaków czeka jeszcze start w konkursie na dużej skoczni. Tam, jak powiedział Szczepan Kupczak, on sam czuje się na pewno dużo lepiej niż na skoczni normalnej.

Program startów polskich kombinatorów norweskich podczas XXIV ZIO Pekin 2022 (czas polski)