Konrad Bukowiecki organizuje mityng na plaży w Szczytnie

To będzie fantastyczny początek sezonu letniego w pchnięciu kulą! 2 maja w Szczytnie, z inicjatywy najlepszego polskiego kulomiota Konrada Bukowieckiego, odbędzie się druga edycja mityngu „Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup”, w którym wystąpi cała krajowa czołówka. Impreza odbędzie w niezwykłej scenerii, na Plaży Miejskiej w Szczytnie.

Pierwszy raz mityng organizowany przez Konrada Bukowieckiego w rodzinnym mieście odbył się latem 2019 roku. Wtedy, na Placu Juranda, najlepszy był Michał Haratyk, który wyprzedził Bukowieckiego. Tym razem Haratyk również będzie jednym z uczestników rywalizacji.

– Myślę, że tym razem przygotowaliśmy jeszcze piękniejszą scenerię do rywalizacji w pchnięciu kulą. Na plaży zostanie specjalnie wyrównany teren, by zawody mogły mieć klasę MM, a wszystkie wyniki liczyły się w tabelach. Konkurs odbędzie się u podnóża zmodernizowanych niedawno ruin zamku krzyżackiego z czternastego wieku – mówi Bukowiecki.

W imprezie, oprócz dwójki najlepszych polskich kulomiotów, czyli Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka, udział wezmą także m.in. Rafał Kownatke, aktualny brązowy medalista halowych mistrzostw Polski oraz inni czołowi polscy zawodnicy – Sebastian Łukszo, Andrzej Gudro, Wojciech Marok i Jakub Borkowski. Z kolei lżejszą kulą o wadze pięciu kilogramów pchać będzie niespełna 17-letni Karol Kijewski, uznawany za wielki talent i przyszłość polskiej kuli. Impreza będzie jednak miała charakter międzynarodowy, bo do konkursu zgłosił się również reprezentant Arabii Saudyjskiej Mohamed Dawood Tolo.

– Bardzo się cieszę, że po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracamy z mityngiem do mojego rodzinnego miasta. Pamiętam tłumy kibiców sprzed trzech lat na Placu Juranda i wierzę, że na miejską plażę przyjdzie jeszcze więcej kibiców. Zapraszam, bo szykuje się wspaniała zabawa i duże sportowe emocje – dodaje Bukowiecki.

– Jest naszą sportową wizytówką. Bardzo związany z miastem, ma tutaj mieszkanie. Szczytno jest dumne, że ma takiego wielkiego sportowca – mówił po poprzedniej edycji mityngu Krzysztof Mańkowski, burmistrz miasta.

Mityng odbędzie się 2 maja.

Informacja prasowa
Fot.: PKOl – Marek Biczyk