Nie żyje red. Zygmunt Głuszek

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci ŚP. red. Zygmunta Głuszka, wieloletniego dziennikarza „Przeglądu Sportowego”, redaktora naczelnego miesięcznika „Lekkoatletyka”.

Zygmunt Głuszek urodził się w Warszawie 22 maja 1928 roku. Jako nastolatek działał w konspiracji, mając 16 lat został najmłodszym instruktorem Szarych Szeregów. Walczył w Powstaniu Warszawskim – wsławił się przepłynięciem Wisły z meldunkami dla oddziałów Armii Krajowej na Pradze. Został za to odznaczony Krzyżem Walecznych.

Po wojnie rozpoczął pracę w mediach, od 1949 roku był redaktorem Życia Warszawy. W 1952 roku zasilił redakcję Przeglądu Sportowego. Zajmował się głównie lekkoatletyką, pełnił funkcję szefa działu poświęconego tej dyscyplinie. Już w roku 1959 została mu nadana Złota Honorowa Odznaka Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 1971 roku został redaktorem naczelnym legendarnego miesięcznika Lekkoatletyka. Funkcję tą sprawował przez dekadę. Był aktywnym działaczem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, autorem licznych publikacji poświęconych Królowej Sportu.

W imieniu Rodziny Olimpijskiej, Najbliższym, Przyjaciołom i Współpracownikom ŚP. Zygmunta Głuszka składam najszczersze wyrazy współczucia. Łączymy się z Państwem w bólu i żalu!

Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego