Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier Sponsorem PKOl

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier została Sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Umowę sponsoringową oraz porozumienie w zakresie jej przedłużenia na kolejne lata, podpisano w środę w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl podczas konferencji prasowej.

Z ramienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego dokumenty podpisali: Radosław Piesiewicz – Prezes PKOl oraz Tomasz Poręba – Wiceprezes PKOl.

– To przełomowy moment w historii Polskiego Komitetu Olimpijskiego, bo po raz pierwszy PKOl zyskując tak silnego partnera, jakim jest Krajowa Grupa Spożywcza S.A., przekazuje te środki dalej do polskich związków sportowych, które na strojach podczas Igrzysk Europejskich będą miały logo marki Polski Cukier. Jestem dumny, że moja filozofia redystrybucji środków do pzs-ów znalazła zrozumienie w oczach naszego partnera. Cieszę się także, że ta umowa z Krajową Grupą Spożywczą S.A jest pierwszą, ale z pewnością nie ostatnią, o czym świadczy porozumienie, które dziś podpisaliśmy, a które zakłada długofalową współpracę – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przemawia Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Krajową Grupę Spożywczą reprezentowali: Marek Zagórski – Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. oraz Tomasz Rega – Członek Zarządu KGS S.A.

– Z satysfakcją rozpoczynamy współpracę z PKOI, która stanowi solidną podstawę dla rozwoju dalszych działań. Ta doniosła inicjatywa symbolizuje nasze zaangażowanie w rozwój sportu w Polsce i nasze pragnienie wspierania polskich sportowców na ich drodze do osiągania wspaniałych sukcesów olimpijskich. Należy podkreślić, że wspieranie sportowców jest elementem misji i strategii Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Współpraca z PKOI przyczyni się do dotarcia do konsumentów z ofertą marki „Polski Cukier” i podkreślenia, że jest to całkowicie polski produkt. Ponadto promowanie polskich wyrobów to nie tylko szansa na zwiększenie sprzedaży i zysków, ale także działanie na rzecz dobra całego kraju. Od teraz Krajowa Grupa Spożywcza razem z Polskim Komitetem Olimpijskim stworzy niezwykłą drużynę, która będzie dążyć do osiągania najwyższych celów sportowych. Cieszymy się na wspólną podróż, w której będziemy świadkami niesamowitych sukcesów polskich sportowców na arenie międzynarodowej – powiedział Prezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Marek Zagórski.

Na zdjęciu od lewej: Marek Zagórski – Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. i Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

W ramach umowy sponsorskiej Krajowa Grupa Spożywcza S.A. oraz marka Polski Cukier otrzymują prawa do używania tytułów: „Sponsora Polskiej Reprezentacji na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023”, „Sponsora Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji na EYOF Maribor 2023”, „Sponsora Polskiej Reprezentacji na Igrzyska Sportów Plażowych Bali 2023”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

W ramach umowy sponsorskiej logotyp marki Polski Cukier znajdzie się na oficjalnych strojach reprezentacji Polski na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, które rozpoczną się już 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Impreza potrwa do 2 lipca. W dwóch poprzednich edycjach tej imprezy biało-czerwoni wywalczyli 34 medale (5 złotych, 9 srebrnych, 20 brązowych). Tegoroczna edycja jest szczególnie ważna dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego ze względu na możliwość walki o kwalifikacje olimpijskie do Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024.

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Rega – Członek Zarządu KGS S.A., Marek Zagórski – Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A., Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Tomasz Poręba – Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Z kolei XVII Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF) Maribor 2023 odbędzie się w dniach 23-29 lipca, a II Igrzyska Sportów Plażowych Bali 2023 zostaną rozegrane w terminie od 5 do 12 sierpnia.

Witamy w Polskiej Rodzinie Olimpijskiej!

——

Created with GIMP

Krajowa Grupa Spożywa S.A. jest jednym z największych producentów żywności na polskim rynku. Grupa wspiera polskich producentów, promuje lokalne wyroby oraz kładzie nacisk na jakość i autentyczność swoich produktów. Jest to podmiot o znaczeniu strategicznym dla naszej gospodarki i bezpieczeństwa żywnościowego. Spółki Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. to podmioty niejednokrotnie z ponad 100-letnią tradycją na rynku, które dzisiaj z powodzeniem funkcjonują w wielu segmentach i na różnych rynkach. Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej S.A. ciągle się rozwija, pozyskując nowe podmioty oraz wkraczając w kolejne segmenty działalności. Celem powstania Grupy była dywersyfikacja działalności oraz budowa silnego holdingu spożywczego. Siłą Krajowej Grupy Spożywczej S.A. są ludzie, doświadczenie, działanie w zgodzie z naturą oraz odważne patrzenie w przyszłość. Spółka stawia na nowoczesność i innowacyjność. Jej produkty trafiają zarówno do małych sklepów jak i do największych sieci handlowych. Cieszą się zaufaniem renomowanych koncernów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych na całym świecie.