Łyżwiarze czekają na doping kibiców, a na kibiców czekają nagrody

To będzie najciekawsze styczniowe wydarzenie sportowe! W trakcie mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku, z udziałem m.in. polskiej gwiazdy Natalii Maliszewskiej, kibice będą tworzyć swoje własne kluby kibica.

– Od kilku lat ściągamy do Polski największe europejskie i światowe imprezy łyżwiarskie. Chcemy promować nasz ukochany sport i zachęcać Polaków zarówno do kibicowania polskim zawodnikom, jak i do uprawiania łyżwiarstwa. W ramach promocji zachęcamy do utworzenia własnych klubów kibica, które zasiądą na trybunach hali Olivia – zapowiada prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Jak założyć swój własny klub kibica? Wystarczy zebrać grupę kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu osób, zgłosić ją mailowo, a następnie przyjść do hali Olivia 14 stycznia w godzinach 14.00-18.30 lub dzień później w godz. 14.00-18.00. – Przed wejściem do hali sprawdzimy, czy liczba osób zgadza się z wcześniejszym zgłoszeniem i zaprosimy fanów na trybuny. Dla kibiców, którzy stworzą największe kluby kibica, przekraczające trzydzieści osób, przekażemy atrakcyjne nagrody – dodaje Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy PZŁS. W trakcie zawodów przewidziane jest losowanie ufundowanych przez partnerów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego nagród spośród zarejestrowanych kibiców.

– Serdecznie zapraszam kibiców do hali Olivia. Doping kibiców zawsze nas niesie i gorąco liczę, że także tym razem polscy fani pomogą nam w odniesieniu sukcesu – mówi najlepsza polska zawodniczka Natalia Maliszewska, która bardzo dobrze spisuje się w tegorocznym cyklu Pucharu Świata i w styczniu w Gdańsku zamierza walczyć o kolejny medal mistrzostw Europy.

Swój własny klub kibica można zarejestrować mailowo (adres: [email protected]), wpisując w treść imię i nazwisko opiekuna i pozostałych osób, a także nazwę własnego klubu kibica. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 stycznia 2023 roku lub do wyczerpania miejsc.

PZŁS