Marek Krochmalski w Komisji Medycznej i Antydopingowej EOC

Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) powołało w styczniu bieżącego roku w skład Komisji Medycznej i Antydopingowej doktora Marka Krochmalskiego.

Szef Medical Magnus Clinic będzie reprezentował Polski Komitet Olimpijski w pracach stowarzyszenia, którego członkami jest 50 narodowych komitetów olimpijskich. EOC działa na rzecz podnoszenia rangi europejskiego sportu, rozpowszechniania idei zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim propagowania Ruchu Olimpijskiego na terenie Europy. Jest organizatorem Igrzysk Europejskich  i Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Siedziba organizacji mieści się w Rzymie.

Marek Krochmalski jest chirurgiem ortopedą-traumatologiem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu urazów sportowych. Jest współzałożycielem i współwłaścicielem Medical Magnus Clinic, założycielem i prezesem Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł, członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Jest też członkiem Komisji Medycznej PKOl, wieloletnim konsultantem ortopedycznym w polskich związkach sportowych: siatkówki, podnoszenia ciężarów, piłki ręcznej, zapasów, piłki nożnej, lekkiej atletyki.

Wraz z Zespołem Specjalistów Medical Magnus Clinic opracował innowacyjną metodę leczenia schorzeń ortopedycznych z wykorzystaniem komórek macierzystych CD34+ z krwi własnej Pacjenta, która obejmuje również autorski program rehabilitacji.

Medical Magnus Clinic